Prowell Güvenlik Sistemleri

Kablosuz Alarm Sistemleri

Bir güvenlik sistemi için ilk savunma hattı, kapı ve pencerelerin güvenliğini sağlayan alarm sistemleridir. Güvenilir bir kilit sistemine ek olarak, kablosuz alarm sistemleri izinsiz girişleri ve potansiyel tehlikeleri önleyen, her türlü temel güvenlik sistemi paketinin önemli bir parçasıdır.

Kablosuz alarm sistemleri nasıl çalışır?

Kablolu ve kablosuz alarm sistemi arasındaki temel fark, sistemin kurulumunun kablolu veya kablosuz olarak yapılmasıdır. Kablosuz alarm sistemleri, sensörlerin merkezi kontrol paneli ile iletişim kurmasını sağlayan özel frekans teknolojisini kullanır. Kontrol paneli ayrıca, hücresel izleme olarak bilinen bir hücresel ağ aracılığıyla da iletişim kurabilir.

 

Kablosuz alarm sistemlerinin avantajları

  • Kurulumu, kablolu sistemlere göre daha kolaydır. Duvarlarda deliklerin açılması ve kablolama gibi zaman alıcı işlemlere gerek duyulmaz.
  • Bir evden diğerine kolay taşınabilme özelliği sayesinde özellikle kiracılar için ideal bir seçimdir.
  • Cep telefonundan her zaman ve her yerde izlenebilir.
  • Sabit hat gerektirmediğinden bir saldırganın bağlantıyı kesmek için kablolara zarar verme olasılığı yoktur.

 

Kablosuz alarm sistemleri kurulumu

Günümüzde, farklı bireysel ihtiyaçlar için özelleştirilmiş farklı özellikler sunan kablosuz ev güvenlik sistemleri bulunmaktadır. Temel bir kablosuz güvenlik sistemi genellikle alarm izleme, sensörler ve sesli alarmları içerir.  Kablosuz ev güvenlik sistemleri yangınlar, karbon monoksit sızıntıları ve tıbbi “panik butonları” gibi risklerin izlenmesi için çeşitli işlevleri yerine getirebilen, farklı tipte sensörler ve dedektörler içerecek şekilde özelleştirilebilir.

Kablosuz alarm sisteminin en büyük avantajlarından biri, masraflı bir kurulum gerektirmemesidir. Kablolu ev alarmları kablolama tesisatı, delme işlemleri de dahil olmak üzere fiziksel birçok çalışmayı gerektirir. Kablosuz bir sistem sadece temel araçlara, birkaç vidaya ihtiyaç duyar. Kablosuz alarm sistemi kolayca genişletilebilir ve yükseltilebilir. Kablosuz alarm sistemleri , Ekipmanların içerisinde barındırdığı  pil gücüyle çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Ancak pillerin önerilen arsalıklarda düzenli olarak kontrol edilmeleri gerekir.

Kablosuz sistemler, onlarca metre mesafeden kolayca iletişim kurabilirler. Bu da kurulum ve uygulama açısından esneklik sağlar. Kablosuz alarm  sisteminizin her bir bileşeni kablosuz olduğundan, yeni bir ekipmanı eklemek veya  kaldırmak oldukça kolaydır.

Etiler Mah. Karacaoğlan Cad. 870 Sok. Engin Apt.
No:5/5 Muratpaşa / ANTALYA

TEL: 444 1972 FAX: 0242 322 59 59
e-MAIL: info@prowell.com.tr