Prowell Güvenlik Sistemleri

Hemşire Çağrı Sistemleri

Hemşire Çağrı Sistemi yatan hastanın acil durumlar karşısında  hastanın yada yanında bulunan refakatçının , hemşire ve doktorun müdahale sürelerini azaltmaya yönelik düşünülen , saniyelerin bile büyük önem taşıdığı bu gibi durumlarda birçok hayat kurtaran  çağrı haberleşme sistemidir.

Hastanın ya da refakatının , odada bulan çağrı cihazında  HEMŞİRE tuşuna basması ile birlikte hastaya  müdahale yapılması gerektiren hasta bilgisi ya bilgisayardaki yazılım sayesinde görülebilir yada  çağrı panosu vasıtasıyla hemşirenin görebileceği bir yere konulmuş olan çağrı panosundan da takip edilebilmektedir.Aynı zamanda sesli uyarıda verebilmektedir.Çağrı panolarında birden çok çağrı kayıtları var ise ilk çağrı panoda en üstte, diğer çağrılar ise sırasına göre altta sıralanır. Aynı bilgi, istenirse hemşirelerde bulunan  mobil çağrı cihazı ile  sesli ve titreşimli olarak gönderilmektedir. Çok yönlü bilgi gönderim sistemi ile en kısa sürede hasta müdahale sağlanmaktadır. Banyo ve WC’de , hastanın düşmesi yada rahatsızlanması gibi durumlarda ACİL ÇAĞRI butonu zemine kadar sarkıtılmış ip ile uyarıda bulunulur. Hastanın kolayca ulaşabileceği şekilde tasarlanmış ve sarkıtılmış bu  ip’i çekmek suretiyle yardıma ihtiyacı olduğunu belirtir.Çağrı hem serviste bulunan panoya, hemde hemşirenin üzerinde bulunan mobil çağrı cihazında ACİL olarak belirtilmektedir.

hemşire anons sistemleri   hemşire anons sistemleri antalya

Hemşire Çağrı Sistemi Bileşenleri

Çağrı ipi:

Hastanelerde  banyo ve wc’lerde hastanın  düşmesi  yada rahatsızlanması durumunda çağrı ipini çekerek hemşireyi yada görevliyi uyarmayı sağlayan cihazdır.

Çağrı panosu:

Hemşire aynı zamanda hastanın  çağrı butonuna basarak gönderdiği sinyali çağrı panolarını bakarak hangi odadan geldiğini görebilen cihazdır.

hemşire çağrı sistemi

Hemşire çağrı sistemi yazılımı:

Sistem aynı zamanda hastanın çağrı butonuna basarak gönderdiği sinyali Pano ve Mobil çağrı cihazları dışında, yazılım ile bilgisayarada göndermiş olur. Bu yazılım ile hemşire yada Doktorun ne kadar süre içersinde müdahale ettiğini bilgisayar desteği ile bilgileri görebilir, geriye dönük olarak tarih ve saat aralığı belirtmek suretiyle rapor alınmasını sağlıyor.

 

Etiler Mah. Karacaoğlan Cad. 870 Sok. Engin Apt.
No:5/5 Muratpaşa / ANTALYA

TEL: 444 1972 FAX: 0242 322 59 59
e-MAIL: info@prowell.com.tr