Prowell Güvenlik Sistemleri

Access Kontrol Sistemleri

Access Kontrol Sistemleri  personel giriş, çıkışının ve geçiş kontrol seviyesinin önemli olduğu yerlerde kullanılan bir güvenlik geçiş kontrol sistemidir.  Giriş çıkış izin kontrolleri parmak izi okuma,  yüz tanıma, retina tarama ve kartlar ile sağlanmaktadır.

Access kontrol sistemlerini farklı pek çok alanda tercih edebilirsiniz. Kamu kurum ve kuruluşları, işletmeler, okullar, dershaneler, belediyeler, fabrikalar, plazalar, holdingler ve bankalar gibi pek çok alanda kullanılabilir. Access kontrol sisteminin amacı, geçişleri kontrol altına almanın yanı sıra aynı zamanda kişilerin sadece görev alanları içerisinde yer almasını sağlamaktır.

Access kontrol sistemleri işletmelerde bulunan ofislerin, server odaları, hassas bilgi tutan bölümlerin, yazıcıların, giriş kapıları, gibi bölümlerin güvenliğini sağlar.

Örneğin: Dışarıdan ziyaretçi kartıyla gelen bir misafir sadece zemin kata girebilir bunun dışında dolaşım yetkisine sahip değildir. Ya da 3 bölümden oluşan bir işletmede teknik eleman tüm departmanlara girebilirken, 2. bölümde çalışan bir işçi saat 12:00 ile 13:30 arası 3.bölüme girebilmektedir.

Access Kontrol Sistemlerini Neden Kullanmalıyız?

Access Kontrol Sistemleri  gelişiminden önce, pek çok şirket için anahtarların yönetimi kabus gibiydi. Bazı kuruluşlar kendilerini hantallaştıran ve engeller üreten onlarca anahtar kullanmaktaydı. Ayrıca çalışanların yaptıkları iş ve farklı pek çok kapı geçişi anahtar yönetimini zorlaştırmaktaydı. Buna ek olarak anahtarlar kolayca kaybedilebilir ve çoğaltılabilir, işten ayrılan çalışanlar da zaman zaman anahtarları iade etmeyebilirler. Bu gibi durumlarda Access Kontrol Sisteminde kişiye özel yetki tanımlaması yapıldığı için personel işten ayrıldığı zaman sistem üzerinden giriş çıkış yetkisi engellenebilir.

Access kontrol sistemi çeşitleri

Dört farklı çeşit Access Kontrol Sistemi vardır.

  • Standalone access kontrol sistemleri bilgisayardan bağımsız çalışabilen sistemlerdir.
  • Online access kontrol sistemleri ise çalışabilmek için bilgisayarın sürekli olarak açık olması gereken sistemlerdir.
  • Offline access kontrol sistemi kendisi panel görevi gördüğü için panele veya bilgisayara gerek duymadan çalışabilen sistemlerdir.
  • Panelli access kontrol sistemleri çalışabilmesi için panele ihtiyaç duyan sistemlerdir. Bu sistemdeki terminallerde veri tutulamadığı için veriler panelde tutulmaktadır ve bir panele 4, 8, 16 adet access kontrol cihazı tanımlanabilmektedir. Bu sistem bilgisayara gerek duymadan online veya offline olarak çalışabilmektedir. Bu nedenle en çok tercih edilen access kontrol sistemidir.

Access kontrol sistemi sayesinde işletmeler personellerinin giriş çıkış saatlerini de kolayca kontrol altına alabilmektedir. Bir nevi Personel Kontrol Sistemi olarak da kullanılabilmektedir.  Access kontrol sistemini işlerinizi kolaylaştırmak için giriş çıkışını kontrol etmek istediğiniz her alana kurulumunu ve teknik desteğini sağlıyoruz. Keşif talebi için  Ana sayfamızda bulunan Ücretsiz Keşif Talebi formundan veya 444 1972 numaralı çağrı merkezimizden iletişime geçebilirsiniz.

Etiler Mah. Karacaoğlan Cad. 870 Sok. Engin Apt.
No:5/5 Muratpaşa / ANTALYA

TEL: 444 1972 FAX: 0242 322 59 59
e-MAIL: info@prowell.com.tr